Informacje dla osób chcących zostać wolontariuszami w ABC

Aby zostać wolontariuszem i działać na rzecz osób niewidomych i słabowidzących wystarczą: podstawowe umiejętności edytorskie, trochę wolnego czasu i nieco zaangażowania (w zasadzie cierpliwość i umiejętność koncentracji)

Od kandydatów oczekujemy:

• chęci do pracy pro publico bono (nie musisz znać technik ani teorii przetwarzania tekstu)
  • dokładności w wykonywaniu pracy, przede wszystkim podczas wykonywania korekty tekstu
  • deklaracji obecności na stanowisku pracy (w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (BUW) przy ul. Dobrej 56/66, 00-312 Warszawa) minimum 1 raz w tygodniu na minimum 1 – 1,5 godziny. Praca może odbywać się od poniedziałku do piątku pomiędzy godziną 8:00 a godziną 20:00 po wcześniejszym ustalenia.
  • podpisania deklaracji wolontariusza (wzór nadany przez UW) – plik PDF

Kandydatom (i wolontariuszom) zapewniamy:

• zaświadczenie o odbytych praktykach studenckich lub odbytym wolontariacie
  • szkolenie w zakresie technik przetwarzania materiałów drukowanych do postaci cyfrowej
  • pomoc przy rozwiązywaniu bieżących problemów
  • brak presji czasu – nasza korekta jest kilkuetapowa, wspieramy się wzajemnie!
  • docenienie każdego podjętego wysiłku na rzecz osób z niepełnosprawnością narządów wzroku
  • dostęp do skanera i nielimitowanego szybkiego internetu w kabinie pracy indywidualnej na terenie BUW (poza godzinami pracy innych wolontariuszy)

Skontaktuj się z nami:

Akademicka Biblioteka Cyfrowa
e-mail: biblioteka.bon@uw.edu.pl
lub osobiście: w BUW przy stanowisku informacyjnym obok sali 264 (poziom II)

Zrzut ekranu z programu OCR; przykład korekty znaków niepewnych w tekście rozpoznanym w materiale skanowanym

Powrót do poprzedniej strony