Głównym celem naszego Zrzeszenia jest zwiększanie reprezentacji i widoczności osób z niepełnosprawnościami na Uniwersytecie Warszawskim. Osoby niepełnosprawne stanowią ważną grupę członków_iń studenckiej społeczności i chcemy aby miały możliwość uczestnictwa we wszystkich uniwersyteckich przestrzeniach. Zależy nam na przełamywaniu barier – zarówno tych architektonicznych, jak i społecznych. Chcemy, aby społeczność akademicka była dostępna dla studentów_ek z niepełnosprawnościami we wszystkich możliwych względach.

Jako Zrzeszenie wspieramy BON w prowadzonych inicjatywach mających na celu aktywizację i włączanie studentów_ek z niepełnosprawnościami w uniwersyteckie struktury.

Jednym z naszych celów jest również popularyzowanie kwestii dotyczących niepełnosprawności na płaszczyźnie badawczej i akademickiej dzięki organizowaniu spotkań oraz konferencji poświęconych studiom nad niepełnosprawnością (disability studies).

Oferujemy:

• doraźną pomoc informacyjną – jeżeli jakiś student_ka z niepełnosprawnością mierzy się z problemem i szybko potrzebuje wsparcia, może się zawsze do nas odezwać
  • przestrzeń do integracji oraz pogłębienia więzi w społeczności niepełnosprawnych studentów_ek
  • spotkania tematyczne dotyczące różnych zagadnień związanych z niepełnosprawnością
  • udział w działaniach na rzecz przeciwdziałania ableizmowi, czyli dyskryminacji osób z niepełnosprawnościami

Jeśli chcesz dołączyć do naszego Zrzeszenia, pisz na maila: szon@uw.edu.pl

Serdecznie zapraszamy do dołączania do naszego Zrzeszenia osoby identyfikujące się jako niepełnosprawne. Zależy nam na tym, aby stworzyć przestrzeń do wzajemnego poznawania się i integracji dla osób niepełnosprawnych, tak abyśmy mogli w inkluzyjnej, bezpiecznej atmosferze nawiązywać kontakty.

Zapraszamy do naszej organizacji również osoby identyfikujące się jako pełnosprawne, które mogą wesprzeć nas w następujący sposób:

1. Zapraszamy do współpracy osoby działające w Samorządzie Studenckim UW, w Samorządach Wydziałów lub w dowolnych organizacjach studenckich.
    Zachęcamy do włączenia organizacji zrzeszającej osoby niepełnosprawne studiujące na UW do organizacji różnego rodzaju eventów, promocji, spraw dydaktycznych. Niepełnosprawność nie stanowi marginalnego elementu rzeczywistości, przeciwnie, obecna jest wszędzie, a osoby z niepełnosprawnościami są pełnoprawnymi członkami wielu społeczności.
  2. Dołącz do naszego Zrzeszenia w roli Sojusznika lub Sojuszniczki!