(Zrzut ekranu strona prezentująca laskę BAWA Cane)

Używane przez osoby niewidome standardowe białe laski wykrywają tylko przeszkody poniżej kolana i w bliskiej odległości. BAWA Cane może wykrywać je w zasięgu od 1 do 2 metrów i przesyła użytkownikowi informacje o nich. Dzięki takiemu rozwiązaniu laska może chronić osoby niewidome przed zderzeniem się z umieszczonymi wyżej przeszkodami takimi jak znaki, gałęzie itp.

Do wykrywania przeszkód laska wykorzystuje czujniki typu IoT (Internet of Things) i algorytmy używane w analizie dużych zbiorów danych. Zastosowane w urządzeniu nowoczesne technologie umożliwiają lasce wykrywanie przedmiotów, o różnych rozmiarach od rzeczy tak małych jak piłka tenisowa, po większe. O ich wykryciu użytkownik informowany jest dźwiękowym sygnałem.

W pełni naładowana bateria wystarcza lasce na około 48 godzin pracy. Baterię do pełna można naładować w przeciągu jednej godziny.

Laska może być używana zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz bez względu na warunki pogodowe.

BAWA Cane jest również wyposażona w zaawansowane funkcje, takie jak nawigacja głosowa, przewidywanie i personalizacja. Można na przykład na swojej drodze oznaczyć większe przeszkody co zabezpieczy osoby niewidome przed wpadnięciem na nie w przyszłości.

Aby BAWA Cane działała prawidłowo trzeba ją bezprzewodowo połączyć ze smartfonem. Na poniższej stronie można obejrzeć film pokazujący laskę w działaniu a także przeczytać więcej informacji na jej temat.