Ta wtyczka umożliwia szybki dostęp do dokumentacji dodatków zainstalowanych w NVDA. Dodatek ten nie jest nowy, ale kilkanaście dni temu pojawiła się jego aktualizacja do wersji 2.0, która przynosi trochę użytecznych zmian.
(Zrzut ekranu – informacja o dodatku)
Autorzy dodatku: Rui Fontes, Zougane, Remy, Abdel.
Współpraca: among others, Ângelo Abrantes i James Scholes.
Kompatybilność: NVDA 2017.3 do 2019.2
Dodatek ten nie jest nowy, ale kilkanaście dni temu pojawiła się jego aktualizacja do wersji 2.0, która przynosi trochę użytecznych zmian.
Update dodatku 30/04/2019
Opis dodatku i zmian w wersji 2.0.
Ta wtyczka umożliwia szybki dostęp do dokumentacji dodatków zainstalowanych w NVDA. W najnowszej wersji, w menu pomocy programu NVDA tworzy dwa nowe podmenu: („Running add-ons documentation” – dodatki uruchomione) i („Disabled add-ons documentation” – dodatki wyłączone). Jeżeli wszystkie zainstalowane w NVDA dodatki są uruchomione, to podmenu z wyłączonymi dodatkami nie jest wyświetlane.
W podmenu dodatków uruchomionych zgrupowana jest dokumentacja wszystkich działających w NVDA dodatków, oraz lista poleceń wszystkich uruchomionych dodatków zawierająca tabele używanych w nich skrótów klawiszowych. Listę tą znajdziemy w opcji „Add-ons commands”.
Podmenu („Disabled add-ons documentation” – dodatki wyłączone) zawiera listę wyłączonych dodatków i umożliwia dostęp do ich dokumentacji.
Ta wtyczka nie wyświetla dokumentacji dodatków do syntezatorów mowy i monitorów brajlowskich.
Dostęp do dokumentacji dodatków można również uzyskać bez instalowania wtyczki „Add-ons documentation” wybierając z menu NVDA „Narzędzia” opcję „Zarządzaj dodatkami”. W otwartym oknie wskazujemy interesujący nas dodatek i następnie klikamy przycisk „O dodatku”, albo „Pomoc dodatku”. W tym miejscu znajdziemy także informację o stanie dodatków zainstalowanych w programie.
(Zrzut ekranu – okno „Zarządzaj dodatkami”)
Dostęp do poleceń dodatków możemy również uzyskać wybierając z menu NVDA „Ustawienia” a następnie opcję „Zdarzenia wejścia.”. W tym miejscu polecenia dodatków są jednak porozrzucane po różnych kategoriach i często interesującej nas opcji musimy długo szukać.
(Zrzut ekranu – okno „Zdarzenia wejścia”)
Niewątpliwą zaletą dodatku „Add-ons documentation” jest szybki dostęp do dokumentacji dodatków i możliwość wyświetlenia listy ich skrótów klawiszowych.
Opisywany dodatek można pobrać z poniższej strony: