(Z rzut ekranu – strona główna serwisu Biblioteka nauki)

Z Biblioteki Nauki korzystać można poprzez przeglądarkę internetową w dowolnie wybranym miejscu i czasie, bez konieczności rejestracji. Rozwiązanie to sprawia, że łatwy i szybki dostęp do wiedzy ma każdy, kto jest zainteresowany wybraną dziedziną nauki.

Działająca od 2014 roku Biblioteka Nauki stale powiększa swoje zasoby. Wśród wydawców, którzy zdecydowali się upowszechniać publikacje w serwisie są zarówno duże wydawnictwa uczelniane, jak i wyspecjalizowane instytucje publikujące pojedyncze periodyki. Tylko w 2019 roku do biblioteki dołączyło 100 nowych tytułów.

Treści dostępne w serwisie są widoczne w wyszukiwarkach internetowych, co pozwala szerokiemu gronu czytelników odnaleźć potrzebne artykuły.

Bibliotekę Nauki prowadzi Platforma Otwartej Nauki – centrum kompetencji w zakresie otwartych modeli komunikacji naukowej i dystrybucji wiedzy Inicjatywa działa w ramach Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego.

W Bibliotece Nauki oprócz czasopism znaleźć możemy także książki naukowe. Katalog zbiorów można przeszukiwać według różnych kryteriów, albo przeglądać alfabetycznie i tematycznie. Publikacje są dostępne w języku angielskim. Zbiory są w formacie PDF z warstwą tekstową, co sprawia, że mają do nich dostęp także osoby niewidome, które w pracują na komputerze z użyciem programów odczytu ekranu. Publikacje możemy czytać bezpośrednio w przeglądarce, albo zapisać je jako plik w pamięci naszego urządzenia i czytać offline bez konieczności połączenia z serwisem. Biblioteka nauki dostępna jest pod adresem