Firma Altix od ponad trzydziestu lat dostarcza najwyższej jakości sprzęt oraz oprogramowanie dla osób niewidomych i słabowidzących. Z uwagi na pandemię wirusa COVID-19 oraz wiążące się z nią utrudnienia i konieczność zdalnej pracy i nauki, Altix udostępnia  pracownikom uniwersyteckim i studentom nieodpłatnie programy powiększające, udźwiękawiające i ubrajlawiające.

Programów tych można używać za darmo przez 90 dni. Dzięki nim ograniczone zostanie wykluczenie cyfrowe osób z dysfunkcją wzroku, które – zmuszone pracować zdalnie – pozbawione zostałyby dostępu do specjalistycznego oprogramowania będącego na wyposażeniu miejsca pracy lub uczelni.

„Firma Altix, będąca największym w Polsce producentem i dystrybutorem oprogramowania
i sprzętu specjalistycznego przeznaczonego dla osób niewidomych i słabowidzących, zaprasza studentów i pracowników z niepełnosprawnością wzroku do skorzystania z programów umożliwiających pracę w domu. Osoby, które pracują lub uczą się zdalnie, mogą przez 90 dni używać nieodpłatnie programów powiększających, udźwiękawiających i ubrajlawiających.

Co trzeba zrobić, żeby uzyskać dostęp do takiego programu?

– złożyć zamówienie indywidualnie, z osobistego adresu e-mail pocztą elektroniczną na adres: biuro@altix.pl.

– w temacie e-maila prosimy wpisać: “Zamówienie programu – specjalne wsparcie dla użytkowników na czas kwarantanny KORONAWIRUSA”.

– w treści maila prosimy napisać swoje imię, nazwisko, nazwę uczelni oraz nazwę programu,
z którego chcą Państwo skorzystać.

– oferta bezpłatnych licencji programów JAWS, ZoomText, Fusion oraz SuperNova trwa do 30 czerwca 2020 r. Licencje będą działać przez 90 dni od aktywacji.

Więcej o tych programach i firmie Altix można znaleźć stronie internetowej: www.altix.pl ”

Altix Sp. z o. o.

ul. Modlińska 246c