System eBON zakłada wysoką elastyczność i konfigurowalność usług udostępnianych studentom, a także wewnętrznych procesów decyzyjnych. Będzie on zintegrowany z systemem USOS i nakierowany na jak najlepsze wsparcie, automatyzację i uproszczenie działań BONu. W przyszłości system eBON ma być udostępniany innym uczelniom na zasadach podobnych do systemu USOS. Zachęcamy inne uczelnie, a w szczególności ich BON-y do przesyłania swoich uwag i spostrzeżeń, co może pomóc w jak najlepszym opracowaniu systemu. Więcej informacji można znaleźć s dedykowanym wątku utworzonym w systemie RedMine, dostępnym  dla uczelni należących do MUCI.

Projekt przewiduje opracowanie szczegółowej specyfikacji systemu do września 2021 r. Prace programistyczne rozpoczną się od października 2022 r. Osobą koordynującą to zadanie jest p. Jacek Rymkiewicz, email: j.rymkiewicz@uw.edu.pl.