Szanowni Państwo,
W związku z rozprawą doktorską w dyscyplinie nauki prawne, pt. „Dostęp do szkolnictwa wyższego i nauki dla osób z niepełnosprawnościami w świetle prawa polskiego”, przygotowywaną pod kierunkiem dr. hab. Wojciecha Lisa, prof. KUL, udostępniamy studentom i doktorantom z niepełnosprawnościami Uniwersytetu Warszawskiego kwestionariusz ankiety dotyczącej dostępności uczelni dla osób z niepełnosprawnościami.

Celem przygotowywanej rozprawy jest przeanalizowanie, w jakim stopniu wybrane polskie uczelnie publiczne są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, co pozwoli na sformułowanie propozycji zmian legislacyjnych zmierzających do zoptymalizowania dostępności szkolnictwa wyższego i nauki dla osób z niepełnosprawnościami. Uzyskane w ten sposób informacje Pozwolą zweryfikować, czy obowiązujące przepisy zapewniają adekwatny do potrzeb i zgodny z oczekiwaniami osób z niepełnosprawnościami dostęp do szkolnictwa wyższego i nauki. Jednocześnie nadmieniam, że wszelkie informacje zostaną
zanonimizowane zgodnie z obowiązującymi standardami.

Emilia Witkowska-Grabias

Niniejszym potwierdzam, że uzyskane informacje zostaną wykorzystane na potrzeby przygotowywanej pod moim kierunkiem rozprawy doktorskiej w sposób zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.

dr hab. Wojciech Lis, prof. KUL

Ankieta w Arkuszach Google