Anna Bornus była studentką Uniwersytetu Warszawskiego w latach 2010-2011, która 6 stycznia 2013 roku  zmarła na skutek choroby nowotworowej. Aby uczcić pamięć o Annie, rodzina Państwa Bornusów ufundowała wsparcie stypendialne, począwszy od roku akademickiego 2013/14, dla studentów, którzy zmagają się z trudnościami zdrowotnymi, w szczególności dla osób ze znaczną niepełnosprawnością ruchową.

Głównym celem stypendium jest dofinansowanie kosztów zatrudnienia asystenta  osobistego.

Osoby, które chciałyby ubiegać się o  stypendium, powinny złożyć wniosek  z wymaganymi załącznikami w formie elektronicznej (bon@uw.edu.pl), lub osobiście, w  Biurze ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

Ostateczny termin przyjmowania wniosków upływa 8 grudnia 2023 r. o godzinie 14:00.

Decyzje o przyznaniu stypendium podejmuje Komisja w składzie:

1. Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia — jako przewodniczący komisji.
  2. Przedstawiciel Fundatora.
  3. Przedstawiciel BON.

Dokumenty dotyczące stypendium.

Wniosek o stypendium imienia Anny Bornus

Regulamin korzystania ze stypendium im. Anny Bornus

Serdecznie zapraszamy do składania wniosków.