Zespół nauczycieli akademickich z różnych uczelni w Polsce realizuje projekt „Ogólnopolskie badanie studentów”.

• Celem tego badania jest poznanie doświadczeń związanych ze studiowaniem. Zespołowi szczególnie zależy na poznaniu sytuacji studentów z niepełnosprawnościami oraz studentów neuroatypowych, np. ze spektrum autyzmu czy z dysleksją.
  • Do udziału zapraszamy wszystkich studentów, niezależnie od uczelni, roku, kierunku czy rodzaju studiów (licencjackich, inżynierskich, magisterskich lub doktoranckich).

Badanie polega na wypełnieniu ankiety internetowej.

• Udział jest dobrowolny i anonimowy. Wyniki będą analizowane wyłącznie zbiorczo i dostarczą bogatego obrazu pozytywów związanych ze studiowaniem, a także trudności i możliwości ich pokonywania.
  • Wśród osób chętnych, które podadzą swój adres e-mail (nie będzie on powiązany z ankietą), rozlosowane będą nagrody za udział w badaniu (bony podarunkowe Empik). Osoby zainteresowane będą mogły również otrzymać raport z badania oraz wziąć udział w krótkiej kontynuacji projektu.

W wypadku pytań dotyczących ankiety prosimy o kontakt z dr Anną Banasiak (a.banasiak@ujd.edu.pl) lub dr. Mateuszem Płatosem (mateusz.platos@psych.uw.edu.pl).