Stowarzyszenie Skocznia zaprasza studentów z niepełnosprawnościami do spróbowania wspinaczki na sztucznej ściance!

Skocznia to stowarzyszenie, które od kilku lat popularyzuje wspinaczkę wśród osób z niepełnosprawnościami. Organizujemy zajęcia indywidualne na warszawskich ściankach (najchętniej na Hali OSiR na Obozowej 60), na których pokazujemy dorosłym osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności, na czym polega wspinanie. Wspinają się z nami osoby z mózgowym porażeniem dziecięcym, dysplazją, schorzeniami neurologicznymi, deficytami sensorycznymi, po amputacjach, z autyzmem. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu dopasowujemy stopień trudności i asekurację do możliwości i zakresów osób, które do nas przychodzą.

W Skoczni jesteśmy przekonani, że wspinaczka znakomicie wpływa nie tylko na samopoczucie fizyczne, ale przede wszystkim psychiczne. Pozwala przełamać różne bariery, znacznie szybciej niż codzienna rehabilitacja. Taka aktywność jest też znakomitym sposobem na nawiązanie relacji interpersonalnych.

Dzięki programowi Start we Wspinanie pierwsze zajęcia wspinaczkowe są BEZPŁATNE.

Wspólnie z naszym partnerem, firmą AVERBIT wierzymy, że wspinanie JEST dla wszystkich. Stanowi znakomitą formę aktywności fizycznej i psychicznej niezależnie od stopnia sprawności. Wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił we wspinaniu zapraszamy do kontaktu skocznia@skocznia.org.pl

Strona Stowarzyszenia w serwisie Facebook.