Wsparcie tutora dla studentów ze spektrum autyzmu
Opublikowane w: Zadanie: Centrum wspierania studentów z problemami neurorozwojowymi i neurologicznymi
Autor: BON, Dodane w dniu: 22-03-2023
Program tutoringu studenckiego został stworzony z myślą o studentach ze spektrum autyzmu, którzy potrzebują wsparcia w funkcjonowaniu na uczelni. W ramach programu możesz skontaktować się bezpośrednio z tutorem na swoim wydziale i uzyskać pomoc. Obecnie tutoring prowadzony jest na Wydziałach: Fizyki, Biologii, Historii, Dziennikarstwa oraz Socjologii.
Wsparcie obejmuje udzielanie informacji organizacyjnych i formalnych, np.:
- Pomoc w rejestracji na zajęcia – informacja o terminach, sposobach zapisu na zajęcia – korzystanie z systemu USOS, punkty ECTS;
- Przekazywanie informacji i kontaktów do miejsc/osób udzielających wsparcia na uczelni, np. BON, Centrum Pomocy Psychologicznej.
- Informowanie o sposobach załatwiania spraw formalnych – np. stypendiów, składania wniosków przez USOS, akademików, legitymacji studenckiej.
- Pomoc w kontakcie z dziekanatem, wykładowcami — wspólne pisanie maili, podań.
Do skorzystania z pomocy tutora wydziałowego nie jest wymagana formalna diagnoza ani rejestracja w Biurze ds. Osób z Niepełnosprawnościami.
Możesz umówić się z tutorem na spotkanie stacjonarne na Wydziale lub online. Aby umówić się na spotkanie, skontaktuj się bezpośrednio z Tutorem przez adres mailowy lub stronę na Facebook’u.
Tutorzy:
Wydział Historii, Antoni Kubiak
E-mail: a.kubiak17@uw.edu.pl
FB: Tutor z Wydziału Historii UW
Cześć! W tutoringu działam od października 2021 roku i z każdym miesiącem praca ta coraz bardziej mi się podoba. Skończyłem 3-letnie studia na Wydziale Historii, obecnie studiuję w Studium Europy Wschodniej. Doświadczenie studiowania na historii, a zarazem bycie jej absolwentem pozwalają mi na tym pełniejsze zaangażowanie się w sprawy studentów, gdyż żaden „groźny profesor” jest mi już niestraszny. ;) W wolnych chwilach gotuję, robię tłumaczenia i spotykam się z zacnymi rówieśnikami.
Wydział Fizyki, Katarzyna Wojciechowska
E-mail: k.wojciechowska4@uw.edu.pl
FB: Tutor z Wydziału Fizyki UW
Jestem absolwentką Kolegium MISMaP na kierunkach fizyka i kognitywistyka. Niedawno rozpoczęłam studia na kierunku Neuroinformatyka. Dzięki kilkuletnim studiom doskonale rozumiem, że ogarnięcie spraw organizacyjnych na uczelni nie jest takie proste. Jeśli borykasz się z takim problemem — śmiało napisz! Na pewno coś razem wymyślimy!
Wydział Socjologii, Ida Dunowska
E-mail: i.dunowska@uw.edu.pl
FB: Tutorka z Wydziału Socjologii UW
Jestem absolwentką socjologii, a także od niedawna studentką fennistyki. Rozumiem, jak czasami trudne może być odnalezienie się na uniwersytecie. Uważam, że przy rozwiązaniu każdego problemu, kluczowa jest komunikacja. Nie ma przecież głupich pytań! Prywatnie jestem miłośniczką kina, teatru oraz literatury.
Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii, Agata Dąbrowska
E-mail: am.dabrowska27@uw.edu.pl
FB: Tutorka z Wydziału WDIB UW
Jestem studentką Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa, równocześnie realizuję się też zawodowo. Bardzo lubię się uczyć oraz poznawać ludzi i świat z ich perspektywy. Jako tutorka działam od roku akademickiego 2021/22. Wiem, że studenckie obowiązki i zawiłości rejestracji, programów studiów, ECTS-ów, etc., potrafią przytłoczyć — daj znać, jeśli potrzebujesz wsparcia!
W wolnym czasie lubię zaszyć się z kawą i książką (szczególnie kryminałem lub reportażem), a gdy zrobi się ciepło, ruszam na długie spacery i górskie wędrówki.
Wydział Biologii, Gabriela Piórkowska
E-mail: g.piorkowska@uw.edu.pl
FB: Tutorka z Wydziału Biologii UW
Jestem studentką III roku biologii. Angażuję się w tę działalność, by lepiej zrozumieć perspektywę innych studentów na uczelni. Chcę być bardziej świadoma trudności, z którymi się mierzą, rozwijać w sobie empatię. Uważam, że nie ma rzeczy nie do rozwiązania, więc śmiało — nie bój się prosić o pomoc! W wolnym czasie lubię gotować, eksplorować przyrodę i brzdąkać na moim ukulele.
Masz pytania?
Napisz do koordynatorek programu:
Aleksandra Byczek – a.byczek@uw.edu.pl lub Agnieszka Bysko – a.bysko@uw.edu.pl