Dla studentów

Biuro ds. osób Niepełnosprawnych UW (BON) udziela wsparcia studentom z niepełnosprawnościami i przewlekle chorym w sytuacji, kiedy stan ich zdrowia utrudnia realizacje studiów w trybie standardowym.
Proponowane przez Biuro rozwiązania mają na celu wyrównanie szans studentów w dostępie do oferty akademickiej, muszą też bezwzględnie przestrzegać zasady utrzymania wymagań merytorycznych dotyczących danego kursu.
Zasady udzielania pomocy
Szanując niezależność osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych oraz ich prawa, wsparcie Biura udzielana jest tylko osobom, które zgłoszą się do BON na spotkanie z konsultantem, udokumentują swoją sytuację zdrowotną oraz wystąpią z pisemnym wnioskiem o zmiany w przebiegu studiów.
Wymagana dokumentacja
Student zgłaszający się po wsparcie akademickie za pośrednictwem BON powinien przedstawić dokumenty potwierdzające jego sytuację zdrowotną.
Wszystkie dokumenty przedstawiane w Biurze powinny być dostarczane w oryginałach lub w postaci kopii z poświadczoną zgodnością z oryginałem. W przypadku gdy student nie posiada dokumentacji lub przedstawiona dokumentacja:
- jest niepełna,
- jest zniszczona,
- pozostaje w rozbieżności z przeprowadzonym ze studentem wywiadem,
- jest oceniana przez pracowników BON jako niewystarczająca,
student może zostać skierowany na konsultacje do lekarza specjalisty współpracującego z Biurem. Dokumentacja lekarska – z wyjątkiem orzeczeń o stopniu niesprawności – powinna być nie starsza niż 90 dni. Warunkiem uzyskania wsparcia przez studentów z zaburzeniami psychicznymi i studentów uzależnionych jest podjęcie leczenia.